Երեկվա օրը համառոտ. մարտի 27
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանում քննարկվելու է Վրաստանի հարցը։
Եվրախորհրդի կոնգրեսը քննադատական ​​բանաձև է ընդունել Վրաստանի վերաբերյալ։ Բանաձևն անդրադարձել է «Վրաստանում տեղական և տարածաշրջանային ժողովրդավարության վիճակին». բանաձևին աջակցել է 101 անդամ, իսկ 10-ը դեմ են եղել։
«Վրաստանի երիտասարդ իրավաբանների ասոցիացիա» (GYLA) քաղաքացիական հասարակական կազմակերպությունը (ՀԿ) հայտնել է, որ Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (Ստրասբուրգ) սկսել է վերանայել Վրաստանի «գործակալների օրենք»-ը։
Եվրախորհրդի մարդու իրավունքների հանձնակատարը Վրաստանի վերաբերյալ նոր հուշագրում «Բաթումելեբի» և «Նեթգազեթի» լրատվամիջոցների հիմնադիր Մզիա Ամաղլոբելիի նախնական կալանքը «չհիմնավորված» է համարում և Վրաստանի իշխանություններին կոչ է արել ազատ արձակել նրան։ Եվրահանձնակատարը կոչ է արել չեղարկել «գործակալների» և հակաԼԳԲՏ օրենքները:
Վրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին Լիտվայից հետո այցելել է Էստոնիա, որտեղ բարձր մակարդակի քաղաքական հանդիպումներ կունենա Էստոնիայի բարձրագույն պաշտոնյաների հետ։
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը X սոցիալական ցանցում տեսանյութ է հրապարակել՝ ներկայացնելով Թուրքիայում շարունակվող բողոքի ցույցերը։ Տեսանյութում պատահաբար ներառվել են Թբիլիսիում Ճիճինաձեի փողոցի և խորհրդարանի հետնամուտքի մոտ ընթացած բողոքի ցույցը ցրելու կադրերը:
Վրաստանյան անկախ TV Pirveli հեռուստաընկերության լրագրող Նատա Քաջաիային 6 ամսով արգելել են աշխատել խորհրդարանում։
Սվանեթիում ձնահյուսի հետևանքով մեկ մարդ է մահացել. ըստ տեղեկության` մահացածը զբոսաշրջիկ է։