Վրաստանի Գորիի մունիցիպալիտետի Էրգնեթի գյուղի և օկուպացված Ցխինվալիի (Հարավային Օսիա) շրջանի Սվերի գյուղի մերձակայքում գտնվող օկուպացված տարածքում ապօրինաբար Վրաստանի երկու քաղաքացի է ձերբակալվել:
Վրաստանում ԳԵրմանիայի դեսպան Պիտեր Ֆիշերն արձագանքել է վրացի պաշտոնյաների նկատմամբ կիրառված պատժամիջոցներին:
Վրաստանի հինգերորդ նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին Բալթյան երկրներում է. հանդիպել է Լատվիայի նախագահ Էդգարս Ռինկևիչի հետ: Լիտվայի մայրաքաղաք Վիլնյուսում հանդիպել է Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի հետ:
«Վրացական երազանք»-ի միակուսակցական խորհրդարանական քննչական կոմիտեի նախագահ Թեա Ծուլուկիանիի նախաձեռնությամբ դատախազություն բողոքից հետո ընդդիմադիր «Ուժեղ Վրաստան» կոալիցիայի առաջնորդ Մամուկա Խազարաձեի դեմ հետաքննություն է սկսվել:
«Վրացական երազանք»-ի միակուսակցական խորհրդարանում ստեղծված ժամանակավոր քննչական հանձնաժողովը դիմելու է դատախազություն՝ ընդդիմադիր «Ուժեղ Վրաստան» կոալիցիայի առաջնորդներից Բադրի Ջափարիձեի դեմ քրեական գործ հարուցելու համար։
Վրաստանից չվերահսկվող Աբխազիայի դե ֆակտո կառավարությունը Վրաստանին կրկին կոչ է անում ուժի չկիրառման պայմանագիր ստորագրել և հրաժարվել «առճակատման հռետորաբանությունից»։
Ռուսաստանին բռնակցված Ուկրաինայի Դոնեցկի մարզի (Ռուսաստանը հռչակել է Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետություն) դե ֆակտո Գերագույն դատարանը քրեական գործով հեռակա ազատազրկման է դատապարտել Վրաստանի քաղաքացի, 30-ամյա Կուկուրի Բարամիձեին, նույն ինքը՝ վրացի բլոգեր Դոմենիկ Մանգոյին:
Վրաստանի խոշորագույն բիզնես խմբերից մեկի՝ «Վրաստանի կապիտալ»-ի տնօրենների խորհրդի անդամները կառավարության շենքում մարտի 25-ին հանդիպել են «Վրացական երազանք»-ի կառավարության վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Վրաստանի ազգային բանկը սկսել է «Եվրո 2024» թեմայով կոլեկցիոն մետաղադրամների վաճառքը:
Բողոքի ցույցերի ընթացքում խմբակային բռնություն կազմակերպելու և մասնակցելու մեղադրանքով ձերբակալված 11 անձանց գործը մտել է բովանդակային քննության փուլ։
Ըստ PMC հետազոտական կենտրոնի, Վրաստանում 2025 թվականի փետրվար ամսվա ընթացքում 0-ից 600 լարի ամսական աշխատավարձ վաստակող անձանց թիվը կազմել է 13,1%, ինչը 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 2.7 տոկոսային կետով, իսկ 2023 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ՝ 6.2 տոկոսային կետով։
Միացյալ Նահանգների դաշնային դատարանը բավարարել է «Ազատություն» ռադիոկայանի հայցը և ժամանակավոր կասեցրել է Միացյալ Նահանգների Գլոբալ ԶԼՄ-ների գործակալության (USAGM) որոշումը՝ դադարեցնելու իր դրամաշնորհային համաձայնագիրը:
Մթածմինդայում գտնվող շենքը, ուր նախկինում քաղաքացիները գնում էին լուսանկարվելու, փլուզվել է, որի հետևանքով 28-ամյա տղամարդ է մահացել, իսկ երկու հոգի վիրավորվել է: