Վրաստանում աշխատավարձ ստացողների տվյալները` ըստ PMC հետազոտական ​​կենտրոնի
Ըստ PMC հետազոտական ​​կենտրոնի, Վրաստանում 2025 թվականի փետրվար ամսվա ընթացքում 0-ից 600 լարի ամսական աշխատավարձ վաստակող անձանց թիվը կազմել է 13,1%, ինչը 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ նվազել է 2.7 տոկոսային կետով, իսկ 2023 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ՝ 6.2 տոկոսային կետով։
Հետազոտական կենտրոնի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ այս փետրվարին այն մարդկանց թիվը, ովքեր ստանում էին 2400 կամ ավելի ամսական աշխատավարձ, կազմել է 30.9%, ինչը 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 5.8 տոկոսային կետով, իսկ 2023 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ՝ 10.8 տոկոսային կետով։
Նույն տվյալների համաձայն՝ այն մարդկանց թիվը, ովքեր ստանում էին 9600 լարի կամ ավելի ամսական աշխատավարձ, կազմել է 2.8%, ինչը 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 0.5 տոկոսային կետով, իսկ 2023 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ՝ 1.0 տոկոսային կետով։