Վրաստանի խորհրդարանի շենքի մոտ ընթացող հանրահավաքում, որտեղ քաղաքացիները բողոքում են Թեա Ծուլուկիանիի քննչական հանձնաժողովի կողմից 2008 թվականի պատերազմի հերոսներին վիրավորելու դեմ, վիճաբանություն է տեղի ունեցել Ռուսաստանի քաղաքացու և հանրահավաքի մասնակիցների միջև, տեղեկացրել է NEWS.On.ge-ն:
Ըստ նույն լրատվամիջոցի, ցույցի երկու մասնակից՝ Թակո Կուրատիշվիլին և Լիլու Շավելաշվիլին, ձերբակալվել են խորհրդարանի մոտ. Կուրատիշվիլիի ձեռքին եղել է «Անծուխելիձեն անմահ է» գրությամբ պաստառ (2008 թվականի ռուս-վրացական պատերազմի Վրաստանի ազգային հերոս Գիորգի Անծուխելիձե):
Խորհրդարանի մոտ իրավիճակը լարվել է այն բանից հետո, երբ իրավապահները ցուցարարներին հրահանգել են լքել խորհրդարանի հետնամասը և թույլ չեն տվել կանգնել մայթին։
Ականատեսների խոսքով, բերման ենթարկվածներին ոստիկանները նստեցրել են մեքենա և ենթադրաբար տեղափոխում են բաժին։ Այլ մանրամասներ դեռևս հայտնի չեն։
Ընդդիմությունը համոզված է, որ «խորհրդարանական հետաքննությունը» նախաձեռնել է Բիձինա Իվանիշվիլիի կուսակցությունը՝ «Կրեմլի շահերին համապատասխան» և «պատերազմ սկսելու համար վրացական կողմին մեղադրելու համար»։