Վրսաստանի Գուրիայի շրջանի Օզուրգեթիի մունիցիպալիտետի Կոնճկաթի գյուղում միջին տարիքի տղամարդ է մահացել: Ըստ առկա տեղեկությունների՝ նա օգնում էր իր հարևանին մաքրել իր տան ձյունածածկ տանիքը և մահացել է փլուզման հետևանքով:
Գուրիայի մարզում պետական ներկայացուցիչ Գիորգի Ուրուշաձեն լրագրողներին հայտնել է, որ համապատասխան ծառայություններն ուսումնասիրում են դեպքի մանրամասները։
Օզուրգեթիի քաղաքապետարանի Շրոմա գյուղում բնակելի շենքի տանիքից ձյունը մաքրելիս երիտասարդ տղամարդ է վիրավորվել։ Երիտասարդը հոսպիտալացվել է, և ինչպես հայտնել են կլինիկայում, հիվանդը կոնտակտային է, և կատարվում են հետազոտություններ։ Տեղի բնակիչների խոսքով՝ իրենք սեփական ուժերով մաքրել են գյուղի ճանապարհը՝ վիրավորներին տեղափոխելու համար։
Լանչխութիի Կոկաթի գյուղում ձյան առատ տեղումների հետևանքով փլուզվել է տարեց տղամարդուն պատկանող տան տանիքը։ Տեղի իշխանությունների խոսքով, նրանք ավելի մանրամասն տեղեկություն կունենան այն բանից հետո, երբ հատուկ տեխնիկան կմեկնի ճանապարհը մաքրելու, որին կհետևի փրկարարական խումբը: Կոկաթին Գուրիայի շրջանի այն գյուղերից է, որոնք կտրվել են արտաքին աշխարհից հնգօրյա ձյան հետևանքով։
Ձյան առատ տեղումներից տուժել են նաև Աջարիայի, Սամեգրելոյի և Իմերեթիի շրջաններում։ Էլեկտրամատակարարումը խաթարված է. Բաթումիի օդանավակայանը ժամանակավորապես փակվել է: